Ľudový liečiteľ
LudovyLiecitel.sk

Stuhnuté ruky

Nemám ešte ani 30 rokov. Som pomerne mladá na to, aby som bola úplne vyradená zo života. Ako? Tak, že som bola skoro jeden rok na PN, z dôvodu úplného odstavenia funkcie rúk. Nemohla som ich používať pretože boli úplne nefunkčné. Nevedela som ich zohnúť v zápästí. Podstúpila som operáciu zápästia na pravej ruke, hoci som mala veľké obavy. Moje tušenie sa naplnilo. Na pravej ruke nedošlo k žiadnemu zlepšeniu. Nechcem opisovať ako som sa starala o môjho 5-ročného synčeka. Obidve ruky mi slúžili ako „ dve palice´´, ktoré som nemohla používať. Mala som na obidvoch zápästiach poškodené karpálne kanály. Z čoho? Nevie mi to nikto vysvetliť. Prosto bolo to tak. Genetika bola vylúčená. Tieto moje strašné problémy trvali skoro rok. Samozrejme , že som odmietla operáciu ľavého zápästia, nakoľko po operácii pravého zápästia sa absolútne nič nezmenilo. Nefunkčnosť a bolesti naďalej pretrvávali. Bola som bezradná a plná trpkosti a beznádeje. Zrazu prišla nádej. Bývam v mestečku na strednom Slovensku, dočítala som sa vo Vašom časopise o pani Betty a hneď som sa s ňou telefonicky skontaktovala. Na moje veľké prekvapenie mala naplánovanú cestu blízko nášho mesta.Bola som plná očakávania a dojatá, že sa stretneme. Moju radosť vymenila skutočnosť, že pani Betty mi za veľmi krátky čas dotykom svojich horúcich rúk dala do poriadku moje ruky, už rok vyradené z činnosti. Pri mojej návšteve som ju požiadala či by prijala aj moju chorú mamu. Pani Betty samozrejme našla termín čo najskôr a stretli sme sa aj na druhý deň. Hneď po príchode som jej jedným dychom vychrlila moje poďakovanie. Priznala som sa , že po príchode od nej som do večera pracovala v záhradke. Nevedela som sa nabažiť pocitu, že už zasa konečne môžem používať svoje ruky aj na takúto činnosť. Pani Betty s vľúdnou prísnosťou ma upozornila , že som to prehnala, a že sa mám správať ako keby som bola po operácii. Aby som ešte nejaký čas zvoľnila tempo pri takejto činnosti. Síce som jej to prisľúbila, ale viem, ako každá žena, že budem teraz aktívnejšia, keď mám ruky takmer v poriadku.

Mojej mame odstránila cystu z prsníka a dala do poriadku stále pobolievajúce kríže. Na záver len toľko, že moje stretnutie s pani Betty ma vrátilo do života a nielen ja a moja mama ale celá naša rodina má z toho obrovskú radosť.

  Katarína z Prievidze

Ak Vás zaujali príbehy skutočných ľudí, ktorím pani Betty pomohla, môžete si ich prečítať viac v archíve časopisu Bratislavčanka.

Späť